Pavasara izstāde “Māksa mīl Maskačku”

Pavasara izstāde “Māksa mīl Maskačku”

No šī gada 12. marta līdz 12. aprīlim mākslas galerijā tirdzniecības centra „MOLS” 2. stāvā, būs skatāmas divas izstādes, mākslinieku grupas kopizstāde “Māksla mīl Maskačku”, šī izstāde veltīta Maskavas priekšpilsētai. Savukārt, otra – Ginta Zilbaloža personālizstāde “Labi aizmirsts vecais”, kurā būs skatāmi dažādi vides un dizaina objekti.

Izstāde “Māksla mīl Maskačku” ir katra mākslinieka personīgs, asociatīvs stāsts, sajūtas par Rīgas pilsētas apkaimi Latgales priekšpilsētā – Maskavas forštati (slengā saukta Maskačka).  Izstādē ar saviem tematiskajiem darbiem piedalās: Sabīne Līva, Ilze Laizāne, Jānis Jansons, Mārīte Jansone, Anna Silabrama, Modris Brasliņš, Dina Dubiņa, Dina Ābele, Sarmīte Caune, Aigars Zemītis, Agita Zemīte, Neonilla Medvedeva, Ērika Kumerova, Kate Seržāne, Igors Bernāts, Valters Kiršteins, Inga Jurova, Kaspars Perskis, Ilona Abiļeva, Pēteris Līdaka, Mareks Gureckis, Evija Džonsone, Gvido Kajons, Karīna Rungenfelde, Gita Treice, Evija Freidenfelde, Anastasija Dubovska un Katrīna Gaile. Viņi strādā visdažādākajās tehnikās, virzienos. Izstādē būs apskatāmas gleznas, grafikas, tēlniecības darbi un fotogrāfijas. Kādam Maskačka būs attēlota reālisma virzienā, citam – abstrakcijā.

Maskačka mainās savā telpā, laikā, tāpat kā maināmies mēs. Kaut kas tiek sagrauts, iznīcināts, kaut kas jauns un īpašs top. Maskavas forštatei ir gara, interesanta vēsture, tā iedvesmo, tāpat kā koka arhitektūra, parki, Daugava, daudzās pareizticīgo un vecticībnieku baznīcas ar saviem savdabīgajiem kupoliem, zvanu skaņām, kas ir šī rajona īpašais šarms. Viens no izstādes vēstījuma slāņiem ir rajona atmosfēras dokumentēšana, parādot tā daudzveidību, patiesumu un kolorītu.

Izstāde “Māksla mīl Maskačku” ir mākslinieku veltījums Rīgas rajonam, kurā pašlaik atrodas mākslas galerija “mmm”, kas lēnām izaug no agrākās “Galerijas M Māksla” un ziemas projekta “bazar’t”, kas turpinās jau trešo mēnesi, tā veidojas kā jauna mākslas un kultūras telpa. TC “Mols” esošajā mākslas galerijā notiek mākslas nodarbības bērniem, meistarklases, gleznošanas, grafikas, veidošanas nodarbības. Tiek rādītas filmas, vadīti radoši, kreatīvi semināri. Pateicoties TC “Mols” atbalstam un ticībai, ka māksla padara pasauli labāku, mēs esam “mmm” – mēs mīlam mākslu, Molu un Maskačku.

Paralēli šai izstādei galerijā būs skatāma Ginta Zilbaloža personāizstāde. Abas izstādes būs skatāmas no 12. marta līdz 12. aprīlim, katru dienu no pulkst. 12:00 līdz 19:00. Izstādes atklāšanas svinības un tikšanās ar māksliniekiem notiks 12. martā pulksten plkst. 18:00.

PROGRAMMĀ: Aijas Bley dokumentālā īsfilma “Brīva vieta – Lastādija”. Filma par vienu no Maskavas forštates vietām.

Aigars Zemītis izpildīs B. Grebenšķikova dziesmas.

Galerija atrodas tirdzniecības centra „Mols”, Rīgā, Krasta ielā 46. 2 stāvā.

Papildu informācija: mmm „bazar’t” radošā komanda

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0