Par ūdens kvalitāti no kolektora Ķengaraga promenādē

Par ūdens kvalitāti no kolektora Ķengaraga promenādē

Izvērtējot Ķengaraga apkaimes iedzīvotāju jautājumus sociālajos tīklos par iespējamu vides piesārņojumu netālu no Kvadrāta ielas 30, Rīgā, kur Daugavā ieplūst zaļš šķidrums, Rīgas Austrumu izpilddirekcija vērsās pēc skaidrojuma Rīgas domes Mājokļu un Vides departamenta Vides pārvaldē.

Pārvaldes speciālisti 17.06.2020. apsekoja Daugavas krastu gar Kvadrāta ielu. Apsekojuma laikā vidē (Daugavā) nonācis piesārņojums netika konstatēts.

Saskaņā ar pārvaldes rīcībā esošo informāciju no augstas izšķirtspējas topogrāfisko datu bāzes “TOPO” netālu no Kvadrāta ielas 30 atrodas lietus notekūdens kolektora (diametrs D1500) izlaide Daugavā. Kolektors savāc lietus notekūdeņus, gruntsūdeņus un sniega kušanas ūdeņus no plašas Latgales priekšpilsētas teritorijās esošajiem lietus notekūdeņu tīkliem. Pārvaldes speciālistu vērtējumā zaļās krāsas šķidrums, kas izplūda no kolektora, visticamāk bija SIA “Rīgas siltums” siltumnesējs (pārbaudes šķīdums, nekaitīgs videi, taču ar intensīvu krāsu, lai varētu konstatēt bojājumu vietas), jo SIA “Rīgas siltums” pēdējā mēneša laikā veic hidrauliskās pārbaudes siltumtīklos. Atbilstoši SIA “Rīgas siltums” sniegtajai informācijai spilgti zaļais siltumnesējs nerada draudus videi un cilvēku veselībai.

A.Briede 67013539

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0