Par labiekārtošanas darbiem šaurākajā Rīgas ieliņā

Par labiekārtošanas darbiem šaurākajā Rīgas ieliņā

Rīgas Latgales priekšpilsēta ir bagāta ar savu vēsturi un kultūru. Viens no interesantākajiem objektiem, kuru apmeklē tūristi un, kas piesaista gleznotājus un fotomāksliniekus atrodas Maskavas forštatē. Jau 2015.gada Maskavas forštates iedzīvotāju forumā izskanēja doma par nepieciešamību atjaunot šo un citas vēsturiskās vietas Latgales priekšpilsētā. Šogad ar Rīgas domes atbalstu tika atjaunots viens no mūsu priekšpilsētas objektiem – viena no Rīgas šaurākajām vēsturiskajām ielām.

Koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” vadītājs Vladimirs Eihenbaums pastāstīja vēsturiskos faktus par šo vietu: “Šaurākā Rīgas iela (3,2 m plata) atrodas starp Maskavas ielas namiem Nr. 135 un 137 – tā ir bijusī Rituāla iela, kas pastāv kopš 1725. gada.

  1. gadā zviedru valdīšanas laikā ebrejiem ierīkots nams (Judenherberge) Rīgā pie Kārļa slūžām.
  2. gadā gar Maskavas ceļu uzbūvēts Jāņa jeb Inča dambis.
  3. gadā aiz Jāņa dambja, Smilšu kalnu Kojusalas rajonā, atklāti ebreju kapi.

18.gadsimta pirmajā pusē ierīkots Ebreju kapu ceļš (Ebraeischen Bergrabniss Weg), kas pastāvēja līdz Veco ebreju kapu jauno vārtu izbūvei Poltavas (tagad Līksnas) ielas sākumā 1883. gadā.

Kapi paplašināti 1897. gadā uz Kostromas (tagad Lomonosova) ielas pusi un 1911. gadā uz Tējas ielas pusi, slēgti 1930. gadā, likvidēti 1960. gadā.

  1. gadā kapu vietā ierīkots “Komunistisko brigāžu parks”.

Pret „Rituāla” ielu sākumā bijuši kapsētas vārti un kaulu kambaris (kapliča) Poltavas ielas teritorijā.

  1. gadā ielu paredzēja slēgt, pamatojoties uz tās nozīmes zaudējumu.

Ielas nosaukums oficiāli nav piešķirts, bet gruntsgabala kartēs tā minēta kā Mazais ceļš (Kleine Weg), Bezvārda strupceļš (Bezimjanij pereulok), Šaurā iela. “

Pirms atjaunošanas darbu uzsākšanas

Pēc remonta

A.Briede, 67013539

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0