Par izmestām riepām un stādījumu bojājumiem Ķengaraga promenādē

Par izmestām riepām un stādījumu bojājumiem Ķengaraga promenādē

Pastaigājoties pa rudenīgo Ķengaraga promenādi, katra diena sagādā arī nepatīkamus pārsteigumus – izrauti stādījumi, sabojāti vai aprakstīti infrastruktūras objekti. Šonedēļ Ķengaraga promenādē, pašvaldības teritorijā pie šaha galdiņiem,  izmestas riepas. Izpilddirekcija daudz labāk ieguldītu līdzekļus promenādes attīstībā, bet, diemžēl, nākas ieguldīt līdzekļus atsevišķu iedzīvotāju negodprātīgas rīcības seku novēršanai.

Riepu izmešana publiskajā ārtelpā ir administratīvi sodāms pārkāpums. Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 43.panta otro daļu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu atkritumu radītājam vai valdītājam — fiziskajai personai — no četrpadsmit (EUR 70) līdz divsimt (EUR 1000) naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no piecdesmit (EUR 250) līdz piecsimt sešdesmit (EUR 2800) naudas soda vienībām.

Rīgas Austrumu izpilddirekcija atgādina, ka iegādājoties savam auto jaunas riepas, vecās jānogādā atkritumu šķirošanas laukumos, vietās, kur tas paredzēts vai jāatstāj pie sava tirgotāja, kurš pievienojies Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija iniciatīvai “Riepa ar rītdienu”!

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0