Par bioloģisko atkritumu – lapu savākšanas akciju Dārziņu apkaimē

Par bioloģisko atkritumu – lapu savākšanas akciju Dārziņu apkaimē

Jau septīto gadu pēc kārtas Rīgas iedzīvotājiem ir iespēja nodot savāktās kritušās lapas. Rīgas pašvaldība ir noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas var nodot savāktās kritušās lapas un iedzīvotāji aktīvi izmanto šo iespēju.  Pašvaldība, uzsākot šo akciju, informējusi iedzīvotājus, ka lapu iekraušana atkritumu izvedēja transportā iedzīvotājiem jāveic saviem spēkiem un tikai noteiktajās vietās un noteiktajos laikos. Lapas nedrīkst iepriekš atvest un atstāt, kā arī lapām nedrīkst būt citu sadzīves atkritumu piemaisījums.

Darba gaitā saskārāmies ar nepatīkamu situāciju Dārziņu apkaimē, kur daļa iedzīvotāju šīs akcijas ietvaros izvieto maisus ar sadzīves un lielgabarīta atkritumiem. Apkaimes iedzīvotājiem būtu skaidri jāsaprot, ka pašvaldība izvērtēs šādu iedzīvotāju attieksmi un, iespējams, nākošgad šī akcija tiks piedāvāta citu Latgales priekšpilsētas apkaimju iedzīvotājiem.

Savāktās lapas par Rīgas pašvaldības līdzekļiem tiek nogādātas uz biomasas pārstrādes vietu Getliņos un iedzīvotāji ļoti savlaicīgi tika informēti par visiem nosacījumiem. Ja iedzīvotāji uzskata, ka pašvaldība katrā konkrētā vietā izvietos videokameras vai katru šādu negodprātīgu nekustamo īpašumu īpašnieku uzraudzīs pašvaldības policijas darbinieks, tad, diemžēl, šādu iespēju nodrošināt nevaram. Tā ir pašu apkaimes iedzīvotāju atbildība un attieksme.

Mēs aicinātu ikvienu apkaimes iedzīvotāju, nekustamo īpašumu īpašniekus, vietējos uzņēmējus, Dārziņu apkaimes iedzīvotāju biedrību, izvērtēt reālo situāciju, lai nodrošinātu pievilcīgu un sakoptu vidi savā apkaimē.

A.Briede, 67013539

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0