Atpūta Ķengaraga promenādē

Atpūta Ķengaraga promenādē

Iestājoties siltam laikam,  mūsu priekšpilsētas iedzīvotāji interesējas par iespēju rīkot piknikus  publiski pieejamās atpūtas vietās, t.sk. Ķengaraga promenādē.

Nebūtu vēlams piknikus rīkot Daugavas upes tauvas joslā un promenādes posmā no Kaņiera ielas līdz peldvietai “Rumbula” , pie Putnu novērošanas torņa un Mazjumpravas muižā. Atcerēsimies, ka daļa šīs teritorijas ir blīvi apdzīvotas ,  kā arī teritorijā ligzdo un dzīvo savvaļas putni. Iepriekšējos gados saskārāmies ar cilvēku negodprātīgo rīcību, kas izpaudās kā skaļa uzvedība, troksnis, atkritumu nesavākšana, vides objektu bojāšana, nodarot kaitējumu videi, cilvēkiem, putniem un kukaiņiem.

Paskaidrojam iedzīvotājiem, ka:

  • ugunskurus patvaļīgi kurināt nedrīkst visā priekšpilsētas un pilsētas teritorijā.
  • Izmantojot līdzi paņemto aprīkojumu, degoša malka un ogles nekādā gadījumā nedrīkst saskarties ar zemi, tām jābūt uz metāla paliktņa. Aizejot ogles noteikti jāaplej ar ūdeni un jāsavāc. Aprīkojums (grils) nedrīkst nodarīt jebkādu kaitējumu zālienam, augiem, kokiem, dzīvajai dabai. Tā lietošanā jāievēro ugunsdrošības noteikumi gan aprīkojumu lietojot, gan dodoties projām. Ņemot vērā sauso un vējaino laiku, iespējams, ka tuvojošās Lieldienu brīvdienās būtu jāizvērtē, vai piknikot vajadzētu vietās, kurās neapzināmies visus riskus.
  • Piknika vieta ir jāsakopj. Ja tuvumā nav atkritumu konteineri, atkritumi jāsavāc un jāņem līdzi.
  • Atgādinām, ka piknikošana nav arī alkohola lietošana un izsmēķu izmešana publiskās vietās.

Ikvienam iedzīvotājam būtu jāatceras, ka par Rīgas domes Saistošo noteikumu nr. 80 “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā” neievērošanu var tikt piemēroti administratīvie sodi.

Baudīt dabu un atpūsties var visā promenādes garumā!

Rīgas Austrumu izpilddirekcijas sabiedrisko attiecībuun kultūras projektu vadītāja Aija Briede, 67013539

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0