No 10. līdz 15. septembrim Rīgas Austrumu izpilddirekcijā norisināsies arhitektūras skolu plenērs

No 10. līdz 15. septembrim Rīgas Austrumu izpilddirekcijā norisināsies arhitektūras skolu plenērs

No 10. līdz 15. septembrim Rīgas Austrumu izpilddirekcijā norisināsies arhitektūras skolu plenērs un šī gada tēma: Mazjumpravas muižas parka, kā dārzu mākslas objekta, un restaurēto dzirnavu drupu, kā interaktīva muzeja vietas, ainavas izveide.

Šī gada izvēlētā tēma: Latvijā un pasaulē aktuāla ir kultūrvēsturiskā mantojuma revitalizācija, pielāgošana modernai funkcijai un saglabāšana. Šī gada plenērā kā galvenā tēma – kā rīkoties ar kultūrvēsturisko vidi, kas zaudējusi sākotnējo funkciju un estētisko kvalitāti?

Mazjumpravas muiža atrodas (nu jau gan jāsaka ATRADĀS) RīgāRumbulā upes ielokā  pašā Daugavas krastā. Tā ir viena no senākajām Rīgas apkārtnes muižām, kas bija saglabājusies līdz pārskatāmai pagātnei ar eksistējošu un taustāmu Rīgas seno dzirnavu liecību (17. gadsimta Mazjumpravmuižas ūdensdzirnavu ēkas drupas). Šis ir vienīgais šāda veida kultūrvēsturisks objekts Rīgā un senākā saglabājusies ūdensdzirnavu vieta Latvijā, tāpēc dzirnavu ēkas drupas kompleksā ar dīķi atzīstamas par unikālu Rīgas pilsētas industriālās vēstures liecību, kura būtu saudzējama, eksponējama un popularizējama. Patlaban bijušās muižas teritorijā ir vairāku ēku drupas, parka fragmenti un dzirnavu dīķis.

Teritorijai ir attīstības potenciāls – to aktīvi izmanto vietējie mikrorajona iedzīvotāji, kā pastaigu, makšķerēšanas un velobraukšanas vietu un tai līdzās atrodas mazdārziņu kolonija. Studentiem būtu jādomā  kādu raksturu piešķirt šai videi, saglabājot un izmantojot tās kultūrvēsturisko vērtību.

Projekta mērķis un uzdevums

Plenēra mērķis – attīstīt praktiskas iemaņas topošajiem arhitektiem, ainavistiem un pilsētplānotājiem, veicināt skolu sadarbību, rast jaunus, radošas un ilgtspējīgas idejas reālām un aktuālām situācijām – šogad šim darbam izmantojot Mazjumpravas muižas teritoriju, kompleksā ar tās parku un restaurētajām dzirnavu drupām.

Dalībnieki

Plenērā kā allaž aicināti piedalīties arhitektūras studenti no:

  • Rīgas Tehniskā universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes
  • Rīgas Celtniecības Koledžas Arhitektūras katedras
  • Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedras
  • Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultātes

Darbs norisināsies komandās – no 3 līdz 5 studentiem.

Pasākums noslēgsies ar sagatavoto risinājumu prezentāciju, piedaloties tēmas iniciatoram – Rīgas Austrumu izpilddirekcijai un arhitektūras skolu pārstāvjiem.

 

Kontaktinformācija:

Sergejs Ņikiforovs, 29237475

Jānis Lejnieks, 67013584

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0